Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Malkų rūšys

Renkantis malkas rekomenduojama atsižvelgti į kaitrumo grupes.

Nepamirškite, kad I (aukščiausios)kairumo grupės mediena tinka tik didesniems šildymo katilams, bet netinka mažoms, koklinėms krosnims, nes dėl per didelio karščio gali sutrūkinėti sienelės.

I kaitrumo grupė – beržo, uosio, ąžuolo, klevo, skroblo malkinė mediena.
Šios malkos yra pačios geriausios, jos dega netgi žalios, tačiau degdamos žalios jos išskiria daug dervų, kurios kartu su suodžiais prilimpa prie katilo ir kamino sienelių, taip darydamos žalą metalui. Kūrenant žaliomis malkomis sutrumpėja katilo tarnavimo laikas iki kelių kartų, taip pat tenka dažnai valyti kaminą.

II kaitrumo grupė – pušies, juodalksnio malkinė mediena.
Pušies malkos dega ir drėgnos, be to, maloniai kvepia. Šios malkos tinka kurenti koklių krosneles. Juodalksnio malkos yra vienos mėgiamiausių, kuriomis galima kurenti mažesnes molio ar koklių krosnis. Jos labai lengvai skyla ir greitai džiūsta.

III kaitrumo grupė – eglės, drebulės, liepos, tuopos, gluosnio, baltalksnio mažesnio kaloringumo malkinė mediena. Tačiau ji turi savų pliusų – lengvai skyla, greičiau džiūsta. Šių malkų sukapotų nepatariama laikyti ilgiau nei 2 metus, nes mažėja jų kaloringumas, jos gali apipelėti, nes nėra atsparios puvimui.